2020

Uroczystości patriotyczno-religijnych w Krojantach nie będzie.
Władze gminy Chojnice wraz z Fundacją Szarża pod Krojantami i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi podjęły decyzję, że w tym roku rezygnują nie tylko z plenerowego widowiska w Krojantach, które co roku uświetniało uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej i szarżą ułańską z 1 września 1939 r.
Nie zobaczymy więc nie tylko rekonstrukcji wydarzeń sprzed lat na polu szarży w Krojantach, ale też nie będziemy uczestniczyć w mszy św., która była częścią obchodów patriotyczno-religijnych w tym miejscu. Organizatorzy doszli do wniosku, że sytuacja epidemiczna w kraju nadal budzi niepokój i lepiej zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na których trudno byłoby zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego.
- To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami – mówi wójt Zbigniew Szczepański. – 1 września o godz. 12 delegacje gminy, fundacji i szkoły złożą kwiaty pod pomnikiem poległych ułanów w Krojantach. Chcemy to zrobić w możliwie kameralny sposób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, stąd nie zapraszamy na obchody. Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem mieszkańców.                                        Chojnice, dnia  11 maja 2020  r.
                                                       
 
      W oparciu o ustawę w/s szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem i dużym zagrożeniem epidemiologicznym w kraju,  organizatorzy uroczystości rocznicowych pod Krojantami w dniu 5.05.2020 roku podjęli decyzję o odwołaniu części plenerowej obchodów 81. rocznicy Szarży i wybuchu II wojny światowej.      
                       

„Inscenizacja Szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich z września 1939 r. pod  Krojantami„ w dniu 6 września 2020 r. się nie odbędzie.
 
Zostanie jedynie zrealizowana część  patriotyczno - religijna  pod Pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich w dniu 06.09.2020r.  w ramach obchodów 81. rocznicy szarży i wybuchu II wojny światowej w zakresie na jaki pozwolą warunki epidemiologiczne w kraju.
 
 
                                            Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                         Wójt Gminy Chojnice
                                         dr Zbigniew Szczepański

Zdjęcie
Program Szarży Pod Krojantami - pobierz (106kB) pdf Informacja dotycząca dzierżawy gruntu na stoiska handlowe w Krojantach 01 września 2019 roku pobierz (261kB) pdf
Regulamin XXIII Biegu Ułańskiego im. Kazimierza Argasińskiego o Puchar Wójta Gminy Chojnice - pobierz plik (111kB) pdf Załącznik nr 1 do Regulaminu XXIII Biegu Ułańskiego im. Kazimierza Argasińskiego o Puchar Wójta Gminy Chojnice - pobierz plik (205kB) pdf
Regulamin ,,Konkursu pojazdów konnych o Puchar Starosty Chojnickiego Krojanty 2019" - pobierz plik (451kB) pdf Załącznik nr 1 do Regulaminu ,,Konkursu pojazdów konnych o Puchar Starosty Chojnickiego Krojanty 2019" - pobierz plik (345kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Krystyna Kijek (14 czerwca 2019)
Opublikował: Mariusz Karasiewicz (14 czerwca 2019, 13:55:17)

Ostatnia zmiana: Benedykt Kulesza (19 sierpnia 2020, 13:38:29)
Zmieniono: Dodanie informacji

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2233