2021

Chojnice, 20.05.2021 r.

 

Gmina Chojnice wraz z Fundacją „Szarża pod Krojantami” i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi w oparciu o ustawę w/s szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem i dużym zagrożeniem epidemiologicznym w kraju podjęli decyzję o ponownym odwołaniu części plenerowej obchodów 82 rocznicy szarży i wybuchu II wojny światowej z dnia 1 września 1939 r.
Sytuacja epidemiczna w kraju  nadal budzi niepokój i należy zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na których trudno zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego. To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami.
Uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające 82 rocznicę słynnej szarży pod Krojantami i wybuch II wojny światowej odbędą się wg następującego scenariusza. W dniu 5 września 2021 r. o godz. 1200 Uroczysta Msza Św. przed pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Po mszy będzie możliwość złożenia  wiązanek i kwiatów pod pomnikiem.

 

                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                           Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

                                                                          Wójt Gminy Chojnice

                                                                    dr inż. Zbigniew Szczepański

Uroczystości patriotyczno-religijnych w Krojantach nie będzie.
Władze gminy Chojnice wraz z Fundacją Szarża pod Krojantami i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi podjęły decyzję, że w tym roku rezygnują nie tylko z plenerowego widowiska w Krojantach, które co roku uświetniało uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej i szarżą ułańską z 1 września 1939 r.
Nie zobaczymy więc nie tylko rekonstrukcji wydarzeń sprzed lat na polu szarży w Krojantach, ale też nie będziemy uczestniczyć w mszy św., która była częścią obchodów patriotyczno-religijnych w tym miejscu. Organizatorzy doszli do wniosku, że sytuacja epidemiczna w kraju nadal budzi niepokój i lepiej zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na których trudno byłoby zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego.
- To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami – mówi wójt Zbigniew Szczepański. – 1 września o godz. 12 delegacje gminy, fundacji i szkoły złożą kwiaty pod pomnikiem poległych ułanów w Krojantach. Chcemy to zrobić w możliwie kameralny sposób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, stąd nie zapraszamy na obchody. Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem mieszkańców.                                        Chojnice, dnia  11 maja 2020  r.
                                                       
 
      W oparciu o ustawę w/s szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem i dużym zagrożeniem epidemiologicznym w kraju,  organizatorzy uroczystości rocznicowych pod Krojantami w dniu 5.05.2020 roku podjęli decyzję o odwołaniu części plenerowej obchodów 81. rocznicy Szarży i wybuchu II wojny światowej.      
                       

„Inscenizacja Szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich z września 1939 r. pod  Krojantami„ w dniu 6 września 2020 r. się nie odbędzie.
 
Zostanie jedynie zrealizowana część  patriotyczno - religijna  pod Pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich w dniu 06.09.2020r.  w ramach obchodów 81. rocznicy szarży i wybuchu II wojny światowej w zakresie na jaki pozwolą warunki epidemiologiczne w kraju.
 
 
                                            Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                         Wójt Gminy Chojnice
                                         dr Zbigniew Szczepański

Zdjęcie
Program Szarży Pod Krojantami - pobierz (106kB) pdf Informacja dotycząca dzierżawy gruntu na stoiska handlowe w Krojantach 01 września 2019 roku pobierz (261kB) pdf
Regulamin XXIII Biegu Ułańskiego im. Kazimierza Argasińskiego o Puchar Wójta Gminy Chojnice - pobierz plik (111kB) pdf Załącznik nr 1 do Regulaminu XXIII Biegu Ułańskiego im. Kazimierza Argasińskiego o Puchar Wójta Gminy Chojnice - pobierz plik (205kB) pdf
Regulamin ,,Konkursu pojazdów konnych o Puchar Starosty Chojnickiego Krojanty 2019" - pobierz plik (451kB) pdf Załącznik nr 1 do Regulaminu ,,Konkursu pojazdów konnych o Puchar Starosty Chojnickiego Krojanty 2019" - pobierz plik (345kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Krystyna Kijek (14 czerwca 2019)
Opublikował: Mariusz Karasiewicz (14 czerwca 2019, 13:55:17)

Ostatnia zmiana: Sandra Kolińska (20 maja 2021, 10:21:21)
Zmieniono: aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 7539